Dnes je neděle 1. října 2023 a svátek má Igor02.10. - Olivie/Oliver
03.10. - Bohumil
04.10. - František
05.10. - Eliška
06.10. - Hanuš
07.10. - Justýna

Tyto stránky jsou hostovány u firmy ČETES. Běží na serveru Apache/Linux a používají jazyk PHP 5 + MySQL.

Stále se něco děje

Mám to už za sebou, ... přišlo to tak najednou
Oproti původnímu plánu proběhl refresh DNS již dnes, a tak web již běží u nového providera, kterým je dříve avizovaný Interweb. Kromě snížených nákladů si od přechodu slibuji především snížení četnosti padání MySQL serveru, která byla u původního providera skutečně neúnosná.
Zdá se, že celé stěhování proběhlo zdárně, zatím není hlášen žádný rozbitý porcelán či lustr, nicméně pokud by se vyskytly v průběhu víkendu nějaké problémy, tak buďte, prosím, shovívaví a ohlašte mi je, ať je mohu co nejdříve napravit.
28.06.2002 21:40:39 - Webmaster

V pátek to vypukne
Tak je již na 99.99 % jisté, že se v pátek budou stránky stěhovat a to k firmě Interweb.cz.
V optimálním případě by mělo vše proběhnout vlastně až v noci z pátku na sobotu, přesněji v sobotu mezi 4:30 a 5:30 ráno. V tuto dobu budou stránky určitě mimo provoz.
Pokud se však firma PES.cz nezachová úplně profesionálně (o čemž pochybuji), pak je možné, že k výpadku stránek dojde již v pátek dopoledne a tyto pak nebudou funkční až do sobotního rána. Proto bych chtěl vyzvat především všechny turnajové hráče, aby pro jistotu nenechali nic náhodě a včas odehráli všechny své tahy.
24.06.2002 09:56:35 - Webmaster

Budeme se stěhovat → každá noha, ruka dobrá
V dohledné době vyprší platnost smlouvy, kterou mám uzavřenou s firmou P.E.S. Consulting, a v souvislosti s tím jsem začal zvažovat, zda smlouvu prodloužit či nikoliv. Porozhlédl jsem se tedy opět po nabídce webhostingů, nyní již s jasnou představou, co potřebuji a co nikoliv, a již záhy jsem objevil společnost, která nabízí vše, co potřebuji, za výrazně nižší cenu než PES. Navíc MySQL server firmy PES vykazuje nejen poslední dobou výraznou nespolehlivost.
Z toho všeho plyne, že se celý server bude stěhovat. Uživatelé se snad nemusí ničeho bát. Adresa webu ani nic jiného se měnit nebude a byl jsem ujištěn, že výpadek provozu bude nulový. Já sám Vám to bohužel zaručit nemohu, protože jsem dosud nikdy žádný web ještě nestěhoval.
O přesném čase stěhování a firmě, pro kterou jsem se rozhodl, Vás budu samozřejmě informovat s předstihem.
19.06.2002 10:35:10 - Webmaster

Konečně je k dispozici přehrávání partií tah po tahu
Minulý čtvrtek mě jeden z uživatelů svým dopisem přivedl na stopu velmi zajímavého JavaScriptového prográmku, který umí přetahávat šachové partie využívajíc formát PGN. Zjistil jsem, že tento program je autorem nabízen volně k použití, že je snadno lokalizovatelný a přenositelný a hlavně, že je kvalitní. Od toho již byl jen krůček k tomu, abych ho začlenil do tohoto webu.
Takže v tuto chvíli při prohlížení libovolné partie, pokud kliknete na ikonku videokamery vpravo nad šachovnicí, přepnete se tím do přehrávacího režimu, kdy šipkami můžete partii přetahávat.
Upozorňuji, že pro přetahávání je použita technologie JavaScriptu, takže pokud jste odpůrci této technologie jako já, pak na ikonku videokamery raději neklikejte.
17.06.2002 09:47:52 - Webmaster

Postraníky

Co bylo, je a bude nového
Zobrazeny jsou
 novinky : 41 - 44 / 85
 na stránce : 11 / 22
Přejít můžete na
nebo přímo na stránku číslo

Přihlášení uživatele

Jméno
Heslo


Tyto stránky se snaží respektovat standardy. Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Jste 284758. návštěvník na stránce novinky
Poslední změna 16. dubna 2016 © Šachy.Dobrý